Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10638059



*

nr 1063 8059


Théo Tobiasse

(f. 1927)


Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), EA-upplaga, bladets mått: 51x67


Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 oktober 2016
kl 18:14:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/10 19:13:49 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 17 okt

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...



Läs mer om Grafik

  • Konstnär/Designer

Théo Tobiasse

Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.

Läs mer om Théo Tobiasse
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr